W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i Przewodniczącego KEP Abp. S. Gądeckiego, w środę o godz. 19.00 Archikatedrze Warszawskiej, będzie sprawowana Msza św. W modlitwie uczestniczyć będą też członkowie Wspólnoty „Opoka” z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Kazachstanu.

Czytaj więcej

Już jutro po Apelu Jasnogórskim będzie możliwość włączenia się do modlitwy w intencji pokoju w Kazachstanie. Do wspólnej modlitwy różańcowej zachęca ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. – Tam, gdzie akurat będziemy, w duchowej łączności z naszymi „wolontariuszami syberyjskimi” i z tymi, którzy w Kazachstanie tej modlitwy potrzebują. Niech będzie to…

Czytaj więcej

Rada Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski – bp.Antoni Dydycz przewodniczący, bp.Tadeusz Bronakowski, bp.Marian Rojek i ks.Leszek Kryża TChr – „Dziękujemy wszystkim, za sprawą których mogliśmy przez kolejny rok owocnie służyć Kościołowi na Wschodzie!” Życzymy Bożego Błogosławieństwa w Nowym 2022 Roku!

Czytaj więcej

  „Idźcież do Betlejem, gdzie Dziecię zrodzone, W pieluszki powite, w żłobie położone: Oddajcie Mu pokłon boski, On osłodzi wasze troski”.   Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej

„Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na zorganizowanie pomocy świątecznej z podstawowymi produktami i słodyczami dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych i samotnych”. Takie prośby napływają z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i innych krajów na Wschodzie. Pomóżmy wspólnie!

Czytaj więcej

Mszą Świętą w intencji bliskich zmarłych rozpoczęliśmy spotkanie tych, którzy z powodu wybuchu wojny musieli opuścić tereny Donbasu. Obecnie z większymi czy mniejszymi trudnościami funkcjonują w Polsce – Ojczyźnie swoich przodków!

Czytaj więcej