Kolejna edycja ćwiczeń duchownych dla kobiet w Kazachstanie„Niskie poczucie własnej wartości u kobiet, nieznajomość tego czym jest dar powołania, dar kobiecości, skłoniło nas do zorganizowania szeregu ćwiczeń duchowych dla kobiet. Tak powstał Projekt SAMARTANKA, w ramach którego spotkałyśmy się z kobietami w Czkałowie – miejscowości na Północy Kazachstanu.
W Parafii Św. Piotra i Pawła przyjął nas serdecznie ks. Lucjan Pocałuń. Dzięki życzliwości i otwartości Sióstr Służebniczek Wielkopolskich mogliśmy ten czas rekolekcji spędzić w Domu Polskim. S. Tatiana Korotajewa – dziękujemy za otwarte serce i dosłownie otwarty dla nas zakonny dom!
W spotkaniu, poprzez które tym razem przeprowadziła nas Ewangeliczna córka Jaira i Kobieta cierpiąca na krwotok wzięło udział 18 pań. W różnym wieku, różnego stanu. Podziwiałyśmy ich otwartość, zasłuchanie i zaangażowanie, bo nie było łatwo pogodzić tego czasu wytężonej modlitwy, skupienia, z tym co czekało na nie wieczorem, po powrocie do domu – domowymi obowiązkami; z paleniem w piecu, dojeniem krów, gotowaniem itd..
Każda serią rekolekcji niesie dużo emocji.. Przynosi łzy oczyszczenia, radość zobaczenia siebie na nowo, usłyszenia jak bardzo jesteśmy ważne, kochane, UNIKALNE! I tym razem błogosławiłyśmy Boga za ten czas dotknięcia nie tylko Jezusowej Szaty ale dotknięcia Bożą Łaską, uzdrawiającą obecnością.
Bogu niech będą dzięki za każdą z tych spotkanych kobiet odkrywających na nowo godność Córki Króla.
Bogu niech będą dzięki za współprowadzące: s. Anastasis Omielczenko ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Pietropawłowska, za s. Madlen Hofmann ze Zgromadzenia Rodziny Marii z Astany i za wszystkich, którzy nie tylko modlitwą wspierali i wspierają nas w tej posłudze.”

S. Kazimiera Wanat, nazaretanka ze Szczucińska w Kazachstanie