Młodzież polska z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu w Pałacu PrezydenckimMłodzież polska z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu odwiedziła Pałac

Młodzież polska z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu odwiedziła Pałac

 

9 lutego br. w Pałacu Prezydenckim Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski spotkał się z grupą młodzieży polskiej z Białorusi,  Ukrainy, Rosji i Kazachstanu, która studiuje w Polsce lub – po uzyskaniu wyższego wykształcenia – zdobywa doświadczenie zawodowe na krajowym rynku pracy. Młodzi Rodacy, oddaleni od miejsc urodzenia i rodzin, utworzyli akademicką wspólnotę modlitewną OPOKA, działającą w Warszawie pod opieką duszpasterską ks. Leszka Kryży SChr, dyrektora Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski.

 

Witając przybyłych gości w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, minister Adam Kwiatkowski wyraził radość z możliwości spotkania z przedstawicielami młodego pokolenia Rodaków zza wschodniej granicy. Szef Gabinetu Prezydenta podkreślił znaczenie budowania więzi pomiędzy Polakami zamieszkałymi w kraju i poza granicami, więzi, które służą tworzeniu narodowej wspólnoty w oparciu o chrześcijańskie wartości.