Papież dziś na audiencji środowej przypomniał, że w niedzielę w Polsce będzie obchodzony XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.Papież Franciszek pozdrowił w środę polską redakcję Radia Watykańskiego z okazji jej 80-lecia. W czasie audiencji generalnej podziękował polskiej sekcji za służbę na rzecz Papieża i Kościoła.

Podczas spotkania z kilkoma tysiącami wiernych w Auli Pawła VI Franciszek zwracając się do obecnych na audiencji Polaków powiedział: „W sposób szczególny pozdrawiam redaktorów Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego, która w tych dniach obchodzi 80. rocznicę istnienia. Dziękuję wam za waszą służbę dla Papieża i dla Kościoła”.

Następnie przypomniał, że w niedzielę w Polsce będzie obchodzony XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

„Z wdzięcznością myślę o wszystkich, którzy przez modlitwę i konkretne dzieła wspierają wspólnoty kościelne w krajach sąsiadujących. Wszystkim życzę spokojnego i pełnego łask czasu Adwentu” – dodał.

Papież rozpoczął nowy cykl katechez, który poświęcony jest modlitwie „Ojcze nasz”. Zauważył, że Ewangelie przekazały żywe opisy Jezusa jako człowieka modlitwy.

„Jezus pomimo pilności swojej misji i naglącej potrzeby tak wielu ludzi, którzy go o coś proszą, odczuwa potrzebę odsunięcia się w samotność i modlitwy”– mówił Franciszek.

Podkreślił też, że wokół Jezusa gromadziły się niekiedy „oceaniczne” tłumy.

„On jednak uwolnił się z więzów; nie stał się zakładnikiem oczekiwań tych, którzy już go wybrali na przywódcę. Zagrożeniem dla liderów jest zbytnie przywiązanie do ludzi, brak dystansu. Jezus zdawał sobie z tego sprawę i nie stał się zakładnikiem ludu” – wyjaśnił Franciszek.

Papież pozdrowił polską redakcję Radia Watykańskiego z okazji 80-lecia

źródło Radio Maryja

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2018-12/papiez-polska-sekcja-radia-watykanskiego.html