Reportaż z ArmeniiPozdrawiam z Armenii! Kraj w żałobie! 1300 zabitych, utracone terytoria ! Po porannych spotkaniach w Ambasadzie RP w Erewaniu, przez skaliste pustkowie dotarliśmy do Gyumri, 3 km od granicy z Turcją. W tym rejonie żyje najwięcej ormiańskich katolików!

 

Po Mszy św. w Katedrze, ruszamy z pomocą do uchodźców z Górskiego Karabachu. Niewielki Katolicki Kościół Ormiański, pomaga 8 tyś. uchodźców! Wielu z nich straciło cały dobytek. Trzeba ich zakwaterować, ubrać i nakarmić! Ormianie dziękują za wszelką pomoc i proszą żebyśmy ich samych nie zostawiali!

Tak wygląda droga z Górskiego Karabachu – trwa exodus Ormian! Nie możemy tam dojechać, więc odwiedzamy Kościół zbudowany dzięki ofiarodawcom z Polski, przez Ks. Rafała Krawczyka, który przez kilka lat tutaj posługiwał, oraz szpital w Aszocku ufundowany przez św. Jana Pawła II po trzęsieniu ziemi w 1989r, którym opiekują się Kamilianie.

Kolejny dzień w Armenii i kolejne spotkania np. ze starszą Panią która uciekając zabrała tylko Biblię, z matkami z małymi dziećmi które przygarnęły Siostry zakonne. Spotkanie z aktywnym Caritas Armenia i modlitwa w Monastyrze z X wieku!