Też możesz pomóc mieszkańcom Donbasu!Jak informuje ks. Leszek Kryża z Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, ważny jest nawet krótki wypoczynek, jaki polskie rodziny mogą zaoferować matkom z dziećmi z okolic Doniecka i Ługańska. Pobyt w Polsce pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o traumie konfliktu, który w dramatyczny sposób dotyka mieszkańców wschodniej Ukrainy.
BANER_UKRAINA_wakacje-850x198Rodziny, które chciałyby zaprosić do siebie na wypoczynek rodziny z Ukrainy, mogą się zgłaszać do Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie (e-mail: [email protected]; tel. 22 530 48 72). Na Ukrainie akcję koordynuje mieszkanka Doniecka polskiego pochodzenia. Z tej formy pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób z Donbasu. Ciągle też zgłaszają się rodziny, które są gotowe przyjąć pod swój dach rodziny z Ukrainy.

To kolejna już akcja pomocy niesionej Ukraińcom. Caritas Polska do tej pory przekazała m.in. fundusze na pomoc poszkodowanym na Majdanie, na kolonie dla ponad 1300 dzieci z 8 diecezji na Ukrainie, dla ponad 600 dzieci ukraińskich wypoczywających w Polsce oraz na żywność i środki czystości dla uchodźców na Krymie, a także dla przesiedleńców ze wschodniej Ukrainy w okolice Charkowa. W marcu br. Caritas Polska prowadziła wraz z Pocztą Polską akcję „Rodzina Rodzinie”, dzięki której można było wysyłać bezpłatnie paczki z żywnością i ubraniami dla Ukraińców.