VII Kongres Rodzin Polonijnych, Bruksela 2024W dniach od 23 – 25 sierpnia 2024 roku odbędzie się w Brukseli VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych zatytułowany: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju”. W czasie Kongresu przez wykłady i warsztaty zostaną podjęte zagadnienia związane z budowaniem i umacnianiem dojrzałych relacji małżeńskich i rodzinnych, komunikacji i rozwiązywania konfliktów oraz tematy dotyczące wychowania dzieci.

Zostaną podjęte min. kwestie dotyczące roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych dzieci, a także będzie mowa o tym jak pomóc nastolatkom w pokonaniu samotność, bezsensu i wiele innych związanych z relacjami w małżeństwie i rodzinie oraz z wychowaniem i wspieraniem dzieci i młodzieży. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kongres Rodzin odbędzie się w Domu Notre-Dame du Chantd’Oiseau, Avenue des Franciscains 3A, 1150 Bruxelles

Światowy Kongres Rodzin Polonijnych w Brukseli rozpoczęcie się 23 sierpnia (piątek) wieczorem, a zakończy w niedzielę 25 sierpnia o godz. 16.00. Wieczorem dla chętnych zaplanowane jest zwiedzanie Brukseli. Jest możliwość noclegu z niedzieli na poniedziałek wraz ze śniadaniem. 

PAKIETY KONGRESOWE

PEŁNY – 165 Euro – Uczestnictwo w kongresie z pełnym wyżywieniem (od piątku kolacja do niedzieli obiad) i z noclegiem na miejscu

DOJEŻDŻAJĄCY – 91 Euro – Uczestnictwo w kongresie z obiadem i kolacją, bez noclegów

ZWIEDZANIE BRUKSELI 38 Euro – Dodatkowy nocleg z niedzieli na poniedziałek wraz ze śniadaniem. Niedzielna kolacja we własnym zakresie. Zwiedzanie Brukseli – w niedzielę 25 sierpnia od godz. 16.00

Kongres Rodzin Polonijnych będzie poświęcone tematowi: „RODZINA MIEJSCEM SPOTKANIA I ROZWOJU”.

W bogatym programie Kongresu znajdą się referaty, warsztaty, debata panelowa, świadectwa, spotkanie integracyjne, zwiedzanie Brukseli a także zawierzenie naszych rodzin Maryi. Tym razem w Jej odsłonie Matki Ubogich – Patronki Polonii Belgijskiej. 

Spotkają się z nami znakomici prelegenci z Europy Wschodniej i Zachodniej, rodacy z Ojczyzny i z Zagranicy.

W programie sesje teoretyczne m.in. 

* DOBRO BYCIA RAZEM 

* WYCHOWYWAĆ– ALE JAK? 

* RODZINA NA ROZDROŻU – PRZEZWYCIĘŻYĆ SYTUACJE TRUDNE

WARSZTATY czyli Sesje praktyczne m.in.:

* Jakości więzi małżeńskiej; Intymnej miłości małżeńskiej; Przebaczenia i dialogu; Wychowania do korzystania z mediów elektronicznych – w pierwszy dzień Kongresu

Reemigracja – jak pokonać trudności związane z „powrotem do domu” ; Zadania i trudności na kolejnych etapach życia rodzinnego; Piękni ludzie nie biorą się znikąd – dojrzałość „człowieka wewnętrznego”; Sprawy rozwijającego się duszpasterstwa rodzin polonijnych – w drugi dzień Kongresu.

Całość dopełnią świadectwa ukazujące zastosowanie katolickiej nauki o rodzinie w praktyce, w tym inspiracje kobiet w kierunku zachwytu nad darem rodzicielstwa, ekologicznego gospodarowania płodnością.

Kongres organizują: Duszpasterstwo Emigracji Polskiej, Polonijna Rada Rodziny, Fundacja Pomoc Rodzinie, Duszpasterstwo polskojęzyczne w Belgii. 

Do współorganizatorów należą min.: Duszpolonia, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Europejska Szkoła Liderów Polonijnych, Fundacja Powrót do domu, Instytut Kibeho.

Patronatem honorowym Kongres Rodzin Polonijnych objął Opiekun Polonii – Biskup Piotr Turzyński

Patronat medialny: Telewizja EWTN, Radio Bobola Londyn, Polski fr. Francja

Patronat naukowy; Instytut Studiów nad Rodziną im Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach 

Nie może tam zabraknąć Państwa! 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

ORGANIZATORZY KONGRESU

Będzie to wielkie wydarzenie promujące piękną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Jesteśmy przekonani, że od rodziny zależy szczęście i przyszłość cywilizacji. Rodzina jest tak ważna dla poszczególnych osób i całych społeczeństw, że trzeba się o nią troszczyć bardziej niż o inne sprawy tego świata. Kongres Rodzin Polonijnych pragnie być z jednej strony narzędziem umacniającym chrześcijańskie rodziny w wierności ewangelicznym wartościom, a z drugiej środkiem ewangelizacji, aby pokazać, że możliwe jest szlachetne i piękne życie w małżeństwie i rodzinie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych referatami wygłoszonymi podczas Kongresów Rodzin Polonijnych na nasz kanał You TubeRodzina na emigracji