Zabawki z historiąW tym roku w ramach zbiórki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie, przypadającą w okresie, kiedy wielu z nas planuje zakup świątecznych podarków dla najmłodszych, proponujemy zakup cegiełki-zabawki, którą można zakupić dla siebie, albo jako prezent dla dzieci w krajach byłego Bloku Sowieckiego. 
Tą cegiełką są „zabawki z historią” – pluszaki, inspirowane prawdziwymi zwierzętami, które zapisały się na kartach historii Polski. To Kasztanka – klacz Józefa Piłsudskiego i Baśka Murmańska – niedźwiedzica polarna, przygarniętą przez polskich żołnierzy z I Korpusu Polskiego gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego.  
Zabawkę razem ze specjalną książeczką i opakowaniem, można zakupić jako cegiełkę, z której całkowity dochód zostanie przekazanych na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Można ją też zakupić w prezencie dla dzieci na Wschodzie i, za pośrednictwem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, przekazać do jednego z ośrodków, zajmujących się opieką nad dziećmi poza wschodnią granicą Polski. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej akcji, przygotowanej z myślą o podarowaniu radości najmłodszym.
Adres biura: [email protected]