Zajęcia dla dzieci w CharkowieCaritas Spes diecezji Charkowsko-Zaporoskiej rozpoczyna nowy projekt przy wsparciu ofiarodawców z Włoch oraz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, dzięki któremu dzieci będą miały możliwość integracji oraz edukowania się. Większość z dzieci ok. 8 miesięcy spędziło mieszkając w piwnicach zbombardowanych bloków mieszkalnych, chroniąc się przed stałymi ostrzałami. Już ponad rok nie mają możliwości uczęszczania do szkół i przedszkoli oraz kontaktu z rówieśnikami.

„Mój syn ma 11 lat, uczy się teraz online i ponad rok nie widział swoich przyjaciół. Niektórzy wyjechali za granicę, inni po prostu mieszkają w innej części miasta, a my się boimy poruszać po mieście z dziećmi. Dzięki tym spotkaniom on ponownie może się śmiać i bawić z innymi dziećmi. Kiedy po pierwszych zajęciach trzeba było wracać do wojennej rzeczywistości, popłakaliśmy się wszyscy, zarówno dzieci jak i ich rodzice” – mówi jedna z wolontariuszek a także mama 11-letniego chłopca.

Teraz zajęcia są prowadzone w kilku punktach miasta, żeby rodzice się nie bali o bezpieczeństwo swoich dzieci. Jeden z takich punktów będzie zorganizowany w schronie bombowym.