II Niedziela AdwentuW niedzielę 10 grudnia br. II Niedziela Adwentu w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy:

 

XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Konferencja Episkopatu Polski zatroszczyła się o specjalny fundusz przeznaczony na pomoc katolikom na Wschodzie. Pochodzi on z ogólnopolskiej i polonijnej zbiórki przeprowadzanej przy kościołach podczas drugiej niedzieli Adwentu.

Zbiórka  jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu Polski z dnia 28 września 2008 roku, zatwierdzającej Regulamin Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, który w paragrafie 3/1 mówi:

„Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”

 

Druga niedziela Adwentu, również dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie, w tym dniu z Kościołem w Polsce i poza Jego granicami łączą się wierni z wielu parafii za wschodnią granicą, dziękując Bogu za modlitwę i składane ofiary. Ofiary zebrane w II niedzielę Adwentu a także napływające od stałych ofiarodawców indywidualnych, służą pomocą katolikom we wszystkich diecezjach w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej czyli: Białoruś, Litwa , Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, i Mołdawia, Kazachstan Tadżykistan, Kirgizja, Uzbekistan, Gruzja i Armenia.

Program wydarzeń

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie w mediach

  • 10 grudnia (niedziela) TVP 1 Program „Między Niebem a Ziemią”
  • 8 grudnia o godz. 21.00 Apel Jasnogórski na Jasnej Górze, poprowadzi ks. Leszek Kryża TChr –dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie
  • 10 grudnia Msza św.  w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9:00 i transmitowana przez Program 1 Polskiego Radia

 

Do pobrania: